Din Baker om regnskapstjenester
”Vi ønsker å bruke minst mulig tid på regnskapsføringen selv, og outsourcer derfor regnskapet til Visma.”
Frode Olsen, markedssjef og IT-ansvarlig i Din Baker
Din Baker om regnskapstjenester:
Nybakt i 20 år - med Visma som ingrediens - ”Effektivitet dreier seg om å gjøre ting enklest mulig”.
Din Baker er Norges største bakerikjede med selvstendige og høyt profilerte bakere og konditorer. Totalt er 96 bakerier tilknyttet kjeden. På hovedkontoret jobber 8 ansatte, mens de totalt i kjeden er omkring 1000 ansatte i hele Norge. Bedriften feiret 20-årsjubileum i fjor, og har vært kunde hos Visma nesten siden starten.
Enestående kundetilpasning
Frode Olsen er markedssjef, IT-ansvarlig og altmuligmann i bakeribedriften. Han presiserer at Din Baker er en liten organisasjon som er opptatt av effektivitet. Bedriften har 86 aksjonærer og enestående kundetilpasning er et krav til alle medlemmene. For å gjøre fakturaarbeidet enklest mulig sendes det ut én faktura til hvert medlem.
- For oss dreier effektivitet seg om å gjøre ting enklest mulig. Og siden vi er en liten organisasjon, kan beslutninger tas raskt.
Rask, god og kompetent
Din Baker brukte tidligere et annet økonomisystem, men benytter nå Vismas programmer som kjøres mot en sentral server. Det gjør blant annet at faktureringsjobben blir mye enklere.
- Vi ønsker å bruke minst mulig tid på selve regnskapsføringen og outsourcer derfor regnskapet til Visma. Det er viktig for oss at økonomien håndteres på en nøyaktig og enkel måte; det skal ikke være noen feil. For å sikre god kundeoppfølging er vi avhengig av raske, gode og kompetente svar, sier Olsen.
Din Baker
- Norges største bakerikjede
- Består av selvstendige bakere og konditorer over hele landet
- 8 ansatte ved hovedkontoret, omkring 1000 totalt i kjeden
- Omsatte for nær 2 milliarder i 2005
- Feiret 20-årsjubileum i fjor