Nedbemanning og karriererådgivning

Vi kan gi dine overtallige medarbeidere en god start videre ved å tilby veiledning og rådgivning i det som kan være en utfordrende situasjon for mange.

Nedbemanning og karriererådgivning

En nedbemanningsprosess kan være en sterk påkjenning både for bedriften og for de ansatte. Det er viktig å gjennomføre dette på en så smidig måte som mulig, slik at bedriften kan fokusere videre på å oppnå sine mål.

Karriererådgivning 1

  • Intervju og intervjutrening
  • Evaluering og hjelp til å skrive CV
  • Handlingsplan
  • Oppfølging via telefon og mail
  • Oppfølgingsmøte etter 1 måned

Karriererådgivning 2

Som karriererådgivning 1 og i tillegg tilbys:

  • Et ekstra intervju
  • OPQ32i personlighetstest som genererer 32 karakteristikker som er relevant for arbeidslivet
  • Oppfølgingsmøte etter 2 måneder

I tillegg kan vi tilby kurs via vår kursvirksomhet Visma Ajourit til reduserte priser. Der det er mulig vil vi også hjelpe kandidatene videre via vårt nettverk.

Gi din bedrift et godt omdømme utad ved å tilby denne tjenesten til de som må forlate bedriften. Det gir også positive signaler til de som blir igjen.

Vi kan også tilby skreddersydde alternativer tilpasset din bedrift. For mer informasjon, ta kontakt med oss for en uforpliktende prat.